خانه / اخبار / World Of Warcraft / Ezra اولین بازیکنی که توانست در سن ۱۰ سالگی مانت Ashes of Al’ar را سوار شود!
کانال تلگرام وبسایت ووگاید

Ezra اولین بازیکنی که توانست در سن ۱۰ سالگی مانت Ashes of Al’ar را سوار شود!

آیا می دونید اولین کسی که Ashes of Al’ar یعنی زیبا ترین Mount که ۳۱۰% سرعت داره رو توی سرور بلیزارد گرفت کی بود؟
Ezra Phoenix Chatterton اولین کسی بود که این Mount خارق العاده رو سوار شد. اما جالب تر از اولین بار سوار شدن، داستان گرفتن این Mount توسط این پسر ۱۰ ساله اهل کالیفرنیا آمریکا هست.

در آمریکا بنیادی هست به اسم Make-a-Wish Fountain که به کودکان بیمار و لاعلاج این امکان رو میده تا آرزوی خودشون رو برآورده کنن. تا به حال آرزویی در دنیای بازیهای رایانه ای و کنسولی بزرگتر از آرزوی Ezra Chatterton نبوده! (حداقل برای ما WoW باز ها)
Ezra Chatterton دچار تومور مغزی بود. تنها کاری که میتوانست انجام دهد تحمل کردن سر درد های شدید بود، بعد از ۱ هفته مراقبت در بیمارستان مسئولین بنیاد Make-a-Wish Fountain به دیدار او آمدند. آنها پرسیدند چه آرزویی داری و Ezra بی درنگ گفت “آرزو دارم به بلیزارد برم و ازشون خواهش کنم که یک Character برای من بسازن”. آرزوی او بلافاصله برآورده شد و او با کمک پدرش یک کارکتر در سرور بلیزارد ساختند که یک Tauren Hunter بود، آنها با کمک هم تا لول ۶۳ پیش رفتند اما کم کم حال جسمی Ezra بدتر می شد و او هنوز به آرزوی اصلی خود نرسیده بود. او میخواست با یکی از بزرگترین مدیران و مسئولان سرور بلیزارد صحبت کند و یا حداقل یک کنفرانس ویدئویی با یکی از آنها داشته باشد. دیری نگذشت که بلیزارد از این قضیه مطلع شد و چیزی فراتر از یک کنفرانس ویدئویی به او اهدا کرد…
از آنجایی که خانه Ezra نزدیک ساختمان بلیزارد بود او و پدرش به یکی از رویدادهای شرکت بلیزارد دعوت شدند و یک مراسم بسیار با شکوه از دیدار Ezra و پدرش از بلیزارد برگزار شد. بلافاصله بعد از اینکه Ezra از بلیزارد دیدن کرد، یکی از مدیران ارشد برنامه نویس بلیزارد به نام Jeff Kaplan او را به دفتر خود برد. از او پرسید چه اسلحه ای دوست داری به بازی اضافه شود؟ Ezra گفت من یک Crossbow نیاز دارم که تیر آتشی داشته باشد و ۳۰۰ Fire Damage به اسلحه اضافه شود. در همان لحظه این اسلحه برای Ezra و به پیشنهاد او در بازی ساخته شد.
آیتمی که مخصوص Ezra ساخته شده:
Merciless Gladiator’s Crossbow of the Phoenix 


همونطور که می بینید در توضیح این آیتم نوشته شده :
“Finely Crafted to Ephoenix’s Specification”
اسم وسط این پسر ۱۰ ساله Phoenix و Ephoenix در واقع به معنی Ezra Phoenix بوده و نوشته شده که “ساخته شده مخصوص EPhoenix”

پس از آن قرار شد صدای Ezra به عنوان صدای یکی از NPC های بازی اجرا شود. صدای Ahab Wheathoof در بازی که یک NPC در Mulgore است که احتمالاً شما این کوئست را دیده اید، http://www.wowhead.com/npc=23618، ، کوئست به نام Kyle’s Gone Missing ، صدای Ezra و سگی که باید به او در طی کوئست غذا بدهید یعنی Kyle، سگ واقعی Ezra در زندگی اوست. این کوئست کاملا توسط Ezra پسر ۱۰ ساله طراحی، صدا گذاری و به بازی اضافه شد، نکته جالب این هست که این NPC به هر دو Faction یعنی Alliance و Horde حالت سبز یا همان Friendly دارد بنابراین به هیچ عنوان کشته نخواهد شد. از معدود NPC هایی ست که اگر به سمت او نزدیک شوید با شما صحبت می کند. پس اگر دوباره به این NPC رسیدید یا کوئست این NPC را انجام دادید داستان این پسر ۱۰ ساله را به خاطر داشته باشید و بدانید که پشت NPC ها ممکن است هزاران داستان دیگر وجود داشته باشد. این دنیای وارکرافت ما را به دنیایی واقعی تر نزدیک می کند…

بعد از این کارکتر Ezra به لول ۷۰ ارتقا پیدا کرد و یک Mount اختصاصی به اسم Ashes of Al’ar که تا به آن لحظه کمتر کسی حتی از وجودش اطلاع داشت به کارکتر او اضافه شد که اولین کسی بود که این Mount زیبا را دریافت می کرد. یک Set PvP کامل به همراه مقدار زیادی گلد به این بازیکن کوچک هدیه داده شد. و قسمت قابل توجه این رویداد بلیزارد همراهی Ezra با تیم برنامه نویسی بلیزارد در Black Temple که قرار بود به تازگی به بازی اضافه شود بود. Ezra توانست اولین کسی باشد که با تیم طراحی بلیزارد به Black Temple رفته و تمام باس ها را نابود کند. Ezra و پدرش در حالی شرکت بلیزارد را ترک کردند که Ezra زندگی ای دوباره گرفته بود و یکی از آرزوهای او واقعاً برآورده شده بود.

Ezra در اکتبر سال ۲۰۰۸ از دنیا رفت اما خاطرات او همچنان در بازی دیده می شود…
تنها جمله ای که میشه براش گفت اینه که :
Rest in peace Ezra. Earth mother forever watch over you
/salute Ezra

یک نظر

  1. دمشون گرم ولی دلم برای طفل معصوم سوخت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.